TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
5,729 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • FAX: Belirtilmemiş
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://
  • E-POSTA: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

KİŞİ HAKKINDA

Abdülkadir Şehitoğlu Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?
Abdülkadir Şehitoğlu kaç yaşında? aslen nereli? hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca biyografi bilgileri ve hayatı.

28 Nisan 1959 tarihinde aslen Erzurum’da dünyaya gelmiştir. Annesi hafıza İzzet hanım ilk Kur’an hocası’dır. Babası Hafız Nazif Efendiden hafızlığa başlayarak hıfzını kısa zamanda ikmal etmiştir.

20 Haziran 1968 tarihinde hafızlığa başlamış, 7 Nisan 1969 tarihinde ise hafız olmuştur. İlköğretim, ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Erzurum’da tamamlamıştır.

Abdülkadir Şehitoğlu görev yerleri, emekliliği;
1980 yılının Mayıs ayında D.İ.B’lığında Müezzin olarak göreve başlamıştır. 1983 yılının Mayıs ayında Ankara merkez Türk Yenice Camii İmam Hatibi olarak atanmıştır.

1985 ve 1986 seneleri arasında vatani görevini tamamlayan Abdülkadir Şehitoğlu, 1997 yılında Ankara Hacı Bayram Camiinde vekil imam olarak görev yapmıştır. 1988’de vekil imamlık görevinden ayrılmış ve Ankara merkez Zincirli Camiinde asaleten İmam Hatip olarak göreve başlamıştır. Ardından Ankara Hacı Bayram Camiine tekrar vekaleten atanan Abdülkadir Şehitoğlu 1992 yılında bu göreve asaleten atanmış devam etmiş, 2006 yılının Haziran ayında görevinden ayrılmıştır. Ankara Müftülüğü tarafından merkez Keçiören Bayramiye Camiine tayin edilmiş, 2007 yılının Kasım ayında ise kendi isteği ile emekliye ayrılmıştır.

1968 ve 1969 yılında bir müddet İstanbul Yeşil Cami Kur’an Kursunda Arapça eğitimi, aynı sene İstanbul Beyazıt Camii İmamı Reis – ül Kura Hafız Abdurrahman Gürses hoca efendiden kıraat konusunda eda ve usul eğitimi almıştır. 1988 ve 1993 yılları arasında (Aşere, Takrip, Tayyibe) Kur’an ihtisasını 1.likle bitirerek resmi belgesini aldı.

1994’te Ehl-i Kur’anlar Derneğini kurarak Diyanet İşleri Başkanlığı İzni ile Aşere, Takrip, Tayyibe İhtisas kursunu dernek merkezi ve bünyesinde hizmete açmıştır. Kursun faaliyeti 28 Şubat 1997 yılı itibari ile dernek bünyesinden alınıp Ankara Hacı Bayram Camii bahçe içinde ki kurs binasında ve Diyanetin resmi faaliyeti olarak hizmetlerini sürdürmektedir.

Ankara ve çevre ilçelerden gelen din görevlisi arkadaşlara ve diyanetin düzenlediği hizmet içi eğitim kurslarına katdı, 250 öğrenciye Kur’an eğitimi verdi.

Abdülkadir Şehitoğlu albüm çalışmaları;
1991’de Kur’an hatm-i şerifini kasete okumuş, 1994’te Pakistan’da yapılan Kur’an tilavet programına davet edildi ve uluslararası derece aldı. 1995’te ise Elveda isimli albümünü Türkiye’ye sunmuştur.

1997’de Sığın Yüce Allah’a, 1999’da Esma 99 Allah’ın Güzel İsimleri, 2000’de Yalvarış, 2003’te ise Yürek Yanınca isimli ve çoğu kendisine ait söz ve bestelerinden oluşan Tasavvuf Müziği albümlerini musiki severlere sunmuştur.

Bir dönem Kanal a televizyonunun fahri dini danışmanı olarak görev yaptı ve televizyonun kısa sürede tanınmasında büyük hizmetler verdi. Bu televizyonda okumuş olduğu Kur’an Hatmi hala yayında ve Kur’an dinleyicileri için piyasaya da sürülmüştür. 2002 senesinde Diyanet İşleri Başkanlığı için tedvir usulü ile yeni bir Kur’an Hatmi okudu ve bu Hatim Diyanetin internet sayfasında yayınına devam etmektedir.

1998 ve 2004 yılları arasında Kur’an-ı Kerim Büyük Sureler, Küçük Sureler ve Dualar, Aşr-i Şerifler, Beş Makamda Ezanlar ve Sala, Mevlid-i Şerif albümlerini kaset ve cd olarak çıkartmıştır.

2003 ve 2009 seneleri arasında Türkiye ve diğer birçok ülkede Kur’an Ziyafetleri ismi altında uluslararası Kur’an ziyafetlerine katıldı ve bir çok ödül aldı. 2007 yılında Ramazan ayında Kanal a ekranlarında Ramazan Sahur Özel programını hazırladı ve Gecenin Nuru ismi ile sundu.

2009 yılının Ekim ayında İran’da gerçekleştirilen uluslararası Kur’an Hafızlık ve Kur’an-ı Güzel Okuma yarışmasına jüri üyesi olarak davet edilmiştir.

Günümüzde Hacı Bayram-ı Veli, İlahi Aşk ve Dualar isimli kitaplarının çalışmalarını sürdürdüğü belirtilmektedir.

KİŞİ HAKKINDA YORUM YAP

KİŞİ HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.