TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
889 ZİYARETÇİ

KİŞİ HAKKINDA

Ali ihsan KARACAN… 1971 Erzurum doğumluyum. Yüksekokul mezunuyum. 1992 yılında Erzurum’un ilk yerel tvsi olan Kanal25 TV de kameramanlık muhabirlik gibi bir-çok görevi yerine getirdim. Ayrıca spor spikeri olarak ana haberde yer aldım. Daha sonra Rahmetlik İrfan Alyanak’la birlikte 12 arkadaş Doğu TV’yi kurduk… Orada da aynı şekilde birçok görevde yer aldım ve ana haber spikerliği yaptım.
1995 yılında Foto muhabirleri derneği tarafından geleneksel düzenlenen yılın başarılı gazetecileri yarışmasında görüntü dalında 200 küsür tv icinde (üniversitede yurtlardan atlayan öğrenci) intihar görüntüleriyle 2. Oldum… Rahmetli Tayfun Talipoğlu’nun sunduğu gecede dönemin Cumhurbaşkanı Rahmetli Süleyman Demirel’den plaket ve değişik ödüller aldım. Başbakanımız Tansu Çiller’den de aynı şekilde hediyeler aldım. Dönemimizin en zor yıllarında birçok terör haberleri polisiye birçok haberde ekip arkadaşlarımızla çok zor koşullarda görev yaptık.96 yılında askerlik görevi nedeni ile ara verdiğim mesleğinize 97 sonlarında devam ettim … 1999 yılında Türk Telekom’da memur olarak göreve başladığımda kurumumuzun basın sorumlusu olarak 2006 yılına kadar devam ettim.
Telekom un özelleşmesi sonucu 2006 yılında AFAD İl müdürlüğünde göreve başladım… Bir süre meslekten uzak kalsam da o dönemde çoğu yerde haber spikerliğinin vermiş olduğu durumdan dolayı birçok yerde sunuculuk görevini ifa ettim.
2012 yılında Valimiz Sayın Ahmet Altıparmak’ın görevlendirmeleri sonucu uzak kaldığım görevimi Erzurum Valiliğinde Basın protokol müdür vekili olarak sürdürdüm. Daha sonra Valimiz Seyfettin Azizoğlu ile aynı görevi basın merkezinde sürdürdüm. Rahatsızlığım dolayısıyla valilikteki görevimi Seyfettin beyle sonlandırmak zorunda kaldım. Şuan Kurumum olan AFAD İL MÜDÜRLÜGÜNDE iletişim sorumlusu olarak görev yapmaktayım. 3 kız çocuk babası ben ALİ İHSAN KARACAN en büyük zevkim Erzurum’u fotoğraflamak. Boş zamanlarımda da bunu gerçekleştirmek için hep bir fırsat oluşturuyorum.

KİŞİ HAKKINDA YORUM YAP

KİŞİ HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.