Dr. Mahmut UÇAR – Yakutiye Belediye Başkanı

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,169 ZİYARETÇİ
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08.00 17:00

KİŞİ HAKKINDA

Dr. Mahmut Uçar; 1977 yılında Erzurum’un Merkeze bağlı Soğucak (Soğuk Çermik) köyünde doğdu. İlkokulu Soğucak köyünde, orta ve lise tahsilini Erzurum İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı.

Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Narman Sağlık Merkezi’nde bir yıl tabip olarak görev yaptı. Ardından yaklaşık sekiz yıl Erzurum ve Yalova illerindeki sağlık kurumlarında çeşitli kademelerde yöneticilik görevinde bulundu. 2013- 2015 yılları arasında Sağlık Bakanlığı Kuzey Doğu Anadolu Bölge Koordinatörlüğü görevini yürüttü. 2015-2017 yılları arasında Erzurum Halk Sağlığı Müdürü olarak görev yaptı.

Ekim 2017 tarihinde Erzurum İl Sağlık Müdürü olarak atanan Uçar, 30 Kasım 2018 tarihinde Yakutiye Belediye Başkan aday adaylığı için bu görevinden istifa etti. Akademik olarak İşletme alanında yüksek lisans derecesine sahip olup, Atatürk Üniversitesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda Doktora eğitimine devam etmektedir.

Askerlik görevini 2003-2004 yıllarında yedek subay olarak Merzifon 5. Ana Jet Üssünde yapmıştır. Mahmut Uçar evli, bir çocuk babası olup İngilizce ve Arapça bilmektedir.

KİŞİ HAKKINDA YORUM YAP

KİŞİ HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.