TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
810 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Abubekir Yağız
  • ADRES: Esentepe Mahallesi Kelebek Sk. Marmara Kule Apt, D:No:2/25, 34880 Kartal/İstanbul
  • TELEFON: +90 (216) 511 59 13
  • FAX: +90 (216) 511 59 16
  • GSM: +90 549 665 25 35
  • WEB SİTESİ: https://ergaz.com.tr/
  • E-POSTA: info@ergaz.com.tr
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 00:90 - 18:00

FİRMA HAKKINDA

Şanlı tarihimiz, ülkemizin kalkınması, modern ve gelişmiş ülkeler arasında yerini alması, bu kalkınmanın, ülkemizin her yerini dengeli şekilde kapsaması ve yatırımlara geniş halk kitlelerinin katılması, sermayenin tabana yayılması, dürüst ve ehil kadroların oluşturulması gaye ve maksadı ile ERGAZ SANAYİ ve TİCARET A.Ş. 1975 yılında Mustafa Yağız ( Allah`ın rahmeti üzerine olsun) ve arkadaşları tarafından, yurt dışındaki işçilerin ve halkımızın iştiraki ile, başta LİKİT GAZ Nakliye, Dolum ve Tevzi Tesisleri olmak üzere, çeşitli yatırımlar yapmak amacıyla Erzurum da kuruldu.

Doğunun kalkınması, iş imkanlarının oluşturulması, ülkemize döviz girişinin teşvik edildiği bu dönemde Devletimiz Ergaz`a o günkü adı DESİYAB olan Türkiye Kalkınma Bankası aracılığı ile hem iştirak etmiş hem de kredi ile desteklemiştir. Sonradan özelleştirme kapsamında % 10 Devlet hissesi tüm ortaklara hisseleri oranında satın alınarak dağıtılmıştır.

Devletimizin ve halkımızın güven ve desteği ile kurulan Ergaz, 1978 yılında Erzurum LPG Dolum tesisleri işletmeye açmış, 1979 yılında yatırım safhasında iken, ortaklarına kar dağıtma başarısını göstermiştir. Daha sonraki yıllarda sırasıyla İzmit, Konya, Bursa, İzmir, İstanbul ve Osmaniye dolum tesisleri kurulmuş, ayrıca Erzurum`da TÜP İmalat Fabrikasını işletmeye almıştır.
Ergaz kredi kullanmadan kendi öz kaynakları ile, yatırımlarını sürdürerek büyümeye devam etmiş, bu gün ortakları, çalışanları,bayileri,nakliyecileri ..vs ile binlerce insanımızın geçim kaynağı olmuştur.Bölgesinde en fazla vergi veren, vergilerini düzenli ve aksatmadan ödeyen kuruluşların başında yer almaktadır.

Ülkemizin insanı iyi şeylere layıktır. Ergaz insana hizmeti ibadet inancıyla yapmaktadır. Allah Resulü: İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir buyurmuşlardır.

Hizmette Emniyet ve Devamlılık, pazarlamada daha kaliteli, daha ekonomik ve süratli hizmet sloganı ile hareken eden Ergaz, sizlerin eseridir.

 

Günümüz dünyasında duvarlar bir bir yıkılırken, üretim biçimleri kökten değişirken, bilgi çağıyla birlikte zenginliğe ulaşmak çok kolay hale gelirken, enerji kaynakları değişip, rotalar yeniden belirlenirken, ideolojiler eriyip, geleneksel felsefeler yavaş yavaş terk edilirken, dünya tek bir devlete doğru evrim geçirirken, dünya hiç yaşamadığı kadar çok hızlı bir değişim yaşarken, yeniden yapılanan dünya içinde var olmayı hayal edip, dünyanın akışına seyirci kalmadan, yeni fikirler üreterek zor da olsa bu hayatın içinde yerimizi alma mecburiyetindeyiz.
Ergaz 27.08.1978 de faaliyete başlayan, bugün itibariyle 738 ortağıyla, SPK ya tabi, halka açık bir şirkettir. Kurulduğu günden beri kar dağıtan, işçi şirketlerine örnek gösterilen, oluşturduğu marka gücüyle, dinamikleriyle ve alt yapısıyla büyümeğe müsait, Türkiye nin ilk 500 büyük kuruluşu içinde yoluna devam eden dev bir kuruluştur.

Faaliyete geçtiği günden beri şirket yönetiminde istikrara katkı sağlayan tüm çalışanlara ve ortaklara teşekkürü borç biliyoruz. Bizler Ergaz olarak Türkiye halkına hizmet etmenin bir ayrıcalık olduğunun bilincindeyiz.

Biz mevcut kadrolarımızla Türkiye ekonomisine katkı sağlamak, ortaklarımıza tatminkâr kar vermek üzere çıktığımız bu yolda, insana, çevreye ve toplumsal değerlere saygılı, hizmet ve çözüm odaklı, teknolojiyi kullanan ilkelere imza atan bir şirket olduğumuzun bilincindeyiz. Gelecek kuşaklara ve Türkiye halkına, maviyle dost, yeşil ile barışık temiz bir Türkiye bırakmayı amaç edindik.

37 yıldır LPG depolama ve işletmesi konusunda önemli bir tecrübe ve bilgi birikimine sahibiz. Elde ettiğimiz bu tecrübeyi Türkiye ekonomisine katkı sağlamak ve Ergaz ın başka sektörlerde faaliyet göstermesi için bir avantaj olduğunu belirtmek istiyoruz. Bluepet dağıtım şirketinin kuruluşunu gerçekleştiren Ergaz, LPG satışlarını, özellikle otogaz satışlarında ciddi çalışmalar yapmayı amaçlamaktadır.
Yeni oluşturduğumuz web sitemizle Ergaz ve Bluepet hizmetlerine; daha kolay ulaşmanız, LPG ve Akaryakıt sektöründeki gelişmeleri daha yakinen takip etmeniz ve şirketimizle ilgili kapsamlı bilgiler elde etmeniz amaçlanmıştır.

Dünyadaki yaşanan krizlere rağmen Türkiye istikrarlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. Türkiye Ekonomisine, siyasi istikrara ve Türk Halkına duyduğumuz güven Bluepet Akaryakıt Şirketimizin kurulmasında esas teşkil etmiştir. Bir milli marka daha Türkiye’ye kazandırmak amacıyla, çıktığımız bu yolda kaliteli ürün ve hizmet karşılığında halkımızdan gerekli desteği bekliyoruz.

Tüm çalışanlarımızla halkımıza, bayilerimize ve ortaklarımıza hizmet etmekten kıvanç duyduğumuzu belirtiyor saygılar sunuyoruz.

Abubekir YAĞIZ
Genel Müdür

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.