Figen Genç

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
792 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • FAX: Belirtilmemiş
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://
  • E-POSTA: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

KİŞİ HAKKINDA

1988 yılında TRT Ankara Radyosu Çok Sesli Gençlik Korosu’nda soprano olarak başlayan Figen Genç 1969 yılının yılbaşı gecesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Aslen aile kökeni Erzurum Horasan’a uzanmaktadır. Sanatçı olunmaz sanatçı doğulur sözünün kendisine çok yakıştığını dile getiren usta sanatçı çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile iç içe yetişmiştir. Amcasının bağlama çaldığını, babasının ise sesinin çok güzel olduğunu, 4 kuzeninin ise operada solist olarak yer aldığını aktarmıştır. Ancak ailede bu işi profesyonel olarak yapan tek isimdir.

Sokullu Mehmet Paşa Lisesi ardından Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon, Sinema Bölümünden mezun olmuştur. Akademik eğitimini müzik üzerine yapmş olmasada müziği çok sevdiği için tüm ağırlığını müziğe vermiştir.

Soprano olarak müzikal çalışmalar gerçekleştiren Genç ilk solo albümünü 1996 yılında Kırmızı Gül ismi ile yayınlamıştır. Ardından 1999 yılında Nazende Sevgilim albümü ve Hasan Yükselir ile Yunusça Ezgiler projesinde yer almıştır.

Türk dünyası müzik topluluğunun ilk solisti’dir. Uzun seneler Azerbaycan müziğini araştırmış ve yorumlamıştır. Başta Azerbaycan mahnı, estrada ve operası olmak üzere Türk Cumhuriyetlerinin hemen hepsinin müzik ve poetyasını araştırmış ve bu yönde çalışmalar yapmıştır.

Kırmızı Gül adlı albümünde bulunan şarkılar şu eserlerden oluşuyor;
1. Kalsın benim davam
2. Karadır kaşların
3. Kırmızı Gül
4.Turnam
5. Çay benim
6. Aşan bilir
8. Turnalar
9. Ayrılığa çare
10. Bebek
11. Konma bülbül
12. Taze açılmış gül.

İkinci çalışması ise Nazende Sevgilim isimli albümdür.

KİŞİ HAKKINDA YORUM YAP

KİŞİ HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.