Hakan Bayrakçı

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,885 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Belirtilmemiş
  • FAX: Belirtilmemiş
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://www.ahakanbayrakci.com/
  • E-POSTA: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

KİŞİ HAKKINDA

Hakan Bayrakçı, 1960 yılında İstanbul’da Mesut ve Seniha Bayrakçı çiftinin oğlu olarak doğmuştur. Baba tarafı Erzurum, anne tarafı İstanbulludur. Sırmahan Başbuğoğlu ve Mehmet Bayrakçı adlarında kardeşleri vardır. Saint Benoit ve Saint Michel Fransız kolejlerinde orta ve lise öğrenimini gördü. İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümünden mezun oldu.

Baba tarafından aslen Erzurum’ludur.

1982 – 1984 yılları arasında, ”Çadırlar”, ”Ortaçağ ve Türkler” ve ” Kırmızı Fırtına” isimli kitapları yazdı.
1988 yılında SONAR araştırma şirketini kurdu. Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit gibi önemli liderlerin profesyonel olarak danışmanlığını yaptı. Bundan başka, 140 Belediye Başkanı, 40 Bakan, 14 Parti Genel Başkanı ve 7 Başbakana’a da profesyonel olarak benzer danışmanlık hizmeti verdi.

2003 ve 2006 yılları arasında tarih programı sunan Hakan Bayrakçı, çeşitli televizyon programlarında konuk yorumcu olarak da katıldı.

Hakan Bayrakçı, Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Profesyonel meslek hayatından kalan boş vakitlerinde hobi olarak, çok sesli müzik besteleri ve resim yapmaktadır. Hobileri arasında, sanat tarihi, futbol, piyano çalmak, klasik türk ve batı müziği dinlemek, felsefe ve sosyoloji bulunmaktadır.

Hakan Bayrakçı’nın Mesut Bleda Bayrakçı isminde bir oğlu vardır.

İstanbul’da yaşayan Hakan Bayrakçı muhtelif dernek ve vakıflarda da yöneticilik yapmaktadır.

Kitapları

Çadırlar
Ortaçağ ve Türkler
Kırmızı Fırtına
2013 – Bozkırın Oğlu Cengiz Han

 

SONAR ARAŞTIRMA

Sonar Araştırma, 1988 yılında Hakan Bayrakçı tarafından kurulmuş ve “Pazarlama Kamuoyu Araştırmacılar Derneği”ne bağlı olarak müşterilerine gizlilik ve doğruluk sözüne sadık kalacağını bildiren, “ONUR SÖZLEŞMESİNE” ilk imza atan firmalardan biri olmuştur. Halen Hakan Bayrakçı’nın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Sonar Araştırma Şirketi, Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit gibi önemli liderlerin profesyonel olarak danışmanlığını yapmanın yanı sıra, birçok belediye başkanı, bakan, başbakan, parti genel başkanlarına da danışmanlık yaparak Türkiye’de araştırma sektörünün öncülerinden olmuştur. Bugün hala faaliyetlerine daha da büyüyerek devam eden Sonar’ın kamuoyu ile paylaştığı araştırmalar, birçok yerli ve yabancı basın-yayın kuruluşunda yer almakta ve takip edilmektedir.

KİŞİ HAKKINDA YORUM YAP

KİŞİ HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.