METİN GROUP ULUSLARARASI TAŞIMACILIK TURİZM SAN VE TİC. LTD. ŞTİ.

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,029 ZİYARETÇİ

FİRMA HAKKINDA

HAKKIMIZDA
Firmamız 1994 yılında kurulmuş olup, faaliyetlerine uluslararası nakliye ile başlamıştır. 2000 yılında Erenköy Gümrük Müdürlüğüne bağlı A tipi Antrepo açarak faaliyet alanını Lojistik- Antrepo ve serbest depolama ile genişleten şirketimiz müşteri odaklı çözümler ile hizmetlerine devam etmektedir.

Metin Group olarak yenilikçi ve uzman kadrosuyla, sevkiyatın başlangıç noktasından nihai teslim noktasına kadar olan süreçte uygun güzergâhın belirlenmesi, kullanılacak araç ve ekipmanların seçimi, mevsim koşulları da göz önüne alınarak en uygun fiyatın oluşturulması konularında müşterilerine güvenilir ve kesintisiz hizmet sunmak amacı ile kurulmuştur.

MİSYONUMUZ
Misyonumuz “gelişen lojistik sektöründe teknolojik alt yapı ile çözüm üreten en iyi hizmeti sunmak için sürekli çalışan, doğaya ve insana karşı sorumluluk duygusu ile “farklıyız” sloganımıza yakışan hizmeti devam ettirmek”. Lojistik ve Taşımacılık sektöründe akla ilk gelen, dünya standartlarında bir marka olmak.

VİZYONUMUZ
Vizyonumuz “başlangıç çizgisinden, bitiş çizgisine kadar doğru hizmeti sunmak” lojistik alanında küresel pazarda yerimizi almak, müşterilerimize uzman personelimizle birlikte en doğru hizmeti vermek, Uluslararası taşımacılık ve lojistik sektöründe, koşulsuz müşteri memnuniyeti ile sürekli kendini geliştiren, çevreye duyarlı, özgün ve güvenilir çözüm ortağı olmak.

KALİTE POLİTİKASI
Müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerin aksamaması için ihtiyaç duydukları nakliye ve dağıtım hizmetini etkili ve güvenilir olarak sağlamak.
Bu amaçla dünyadaki teknolojileri, standartları sürekli izleyerek müşterilerinin beklentilerini aşan çözümler tasarlamak.
Müşterilerimize en uygun fiyat, en üstün kalite ve mevzuata uygun olarak zamanında güvenilir çözümler sunmak.
Sorunsuz hizmet verebilmek için satış öncesi ve sonrası dokümantasyon ve teknik destekleri zamanında ve tam olarak vermek..
Çalışanlarının sağlığını, güvenliğini, bugününü ve yarınını güvence altına almak, bağlılığını ve memnuniyetini artırmak amacıyla sürekli aktiviteler düzenleyerek eğitim ve bireysel gelişimini artırmak.
Tedarikçileri ile sıkı ve sürekli iş birliği kurarak gelişmelerini sağlamak, sonuçları izlemek, hizmet zinciri halkalarının tümünün sağlamlığından emin olmak
Başta üst yönetim olmak üzere tüm çalışanlar Şirketimizin Kalite Politikası’nı uygulamaktan ve kalite sisteminin etkinliğini geliştirmekten sorumludur.

SERTİFİKALARIMIZ
ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ

ENVİROMENTAL MANAGEMENT SYSTEM

İŞLETME KAYIT BELGESİ

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SİSTEMİ

OCCUPATİONAL HEAL AND SAFETY SYSTEM

MARKA TESCİL BELGESİ

KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

QALİTY MANAGEMENT SYSTEM

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ YÖNETİM SİSTEMİ

CUSTOMER SATİSFACTİON SYSTEM

İNSAN KAYNAKLARI POLİTİKAMIZ
Metin Group, olarak insan kaynakları politikamız;

Doğru işe doğru kişi ilkesi ile aile üyelerimizi seçmek,
İhtiyaçları olan eğitimleri organize ederek geliştirmek,
Potansiyelini ve performansını ölçümlemek,
Yetenekleri doğrultusunda kariyerlerine yön vermektir.
Siz de genç ve dinamik ekibimizin üyesi olmak isterseniz iletişim formunu doldurunuz;

HİZMETLERİMİZ

KARAYOLU TAŞIMACILIĞI

Metin Group, Avrupa’daki yaygın acente ağı, deneyimli kadrosu ve kalite standartlarına uygun araç filosu ile, karayolu taşımacılığında müşterilerine güvenilir hizmet ve zamanında teslimat ilkesi ile çalışmaktadır. Tüm Avrupa ve Asya ülkeleri ile Türkiye arasında parsiyel ve komple araç taşımacılığı hizmeti vermektedir. Euro 5 standartlarında çevre dostu araçlar, günün 24 saati uydu takip sistemi ile izlenebilir ve hizmet sunulan kurumlara, taşımanın her aşamasında izleme imkanı sunar. Tüm ithalat ve ihracat yüklemeleriniz için ve tüm komple, parsiyel gönderileriniz tercih ettiğiniz teslim şekline göre adreslerine güvenle ulaşmaktadır. Başlıca parsiyel ve komple servis bilgilerimizi öğrenmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

PROJE TAŞIMACILIĞI

Proje Taşımacılığı, günümüzde büyük bir önem sahip ve profesyonel firmalar tarafından yapılası gerekli bir lojistik alanıdır. Proje taşımacılığı çok kapsamlı ve uzmanlık gerektirdiği için ancak büyük sermayeli şirketler tarafında yapılabilir. Peki tam olarak proje taşımacılığı nedir? diye soracak olursanız en basit cevabı şudur. Proje nakliyesi, adı üstünde büyük projelerin istenilen yerlere hasarsız ve en kısa sürede taşınmasıdır diyebiliriz. Bu projeler genellikle ağır yük ve iş makinelerin barındırdığı için özel araçlar ve yöntemlerle taşınması gerekir. Ağır nakliye taşımacılığında kullanılan bazı ekipmanlar ve lowbed araçlar proje taşımacılığında da kullanılmaktadır. Lowbet ağır nakliye araçları farklı çeşitlerde tasarlandığı için firmalar tarafından yağın olarak kullanılır.

Metin Group; 25 yıldan fazla tecrübesi, işlerinde profesyonelleşmiş personeli ve kapsamlı öz mal filosu ile her türlü proje taşımasını gerçekleştirmektedir.

Temel amacımız tam anlamıyla müşteri memnuniyetidir. Belirleyici özelliğimiz yüksek kaliteli özel servisimiz dir. Profesyonel ve yetenekli ekibimiz, en zor olan görevleri her zaman başarıyla tamamlamayı garanti eder.

PARSİYEL YÜK TAŞIMACILIĞI

Parsiyel yük taşıması; aynı varış noktasına doğru ancak birbirlerinden farklı firmaların yüklerinin aynı taşıma kabında veya taşıma aracında taşınarak maliyet avantajı yaratılmış taşımadır. Buradaki ana amaç güzergâhı aynı olup bir aracı veya taşıma kabını doldurmaya yetmeyecek kadar yükü olan firmaların bir araya getirilmesidir. Bu şekilde bir taşıma; deniz ve karayolu taşımalarında çok sık kullanılmakta olup özellikle karayolu taşımacılığında oldukça önemli katma değerler sağlamaktadır.

Parsiyel yük taşımacılığı her ne kadar önemli bir maliyet avantajı yaratsa da yükleme ve dağıtım doğru yapılmazsa, ciddi gecikmelere ve dolayısıyla da zarara neden olabilir. Bu nedenle taşıma aracında birden fazla firmanın yükü olduğundan yükleme, LIFO (Last in First out ) yöntemiyle, yani son yüklenen ilk çıkacak şekilde yapılır ve güzergâha dayalı bir yükleme gerçekleştirilir.

Parsiyel yük taşımasında bir başka önemli konu da yüklenen malların cinsine göre yükleme yapılmasıdır. Özellikle üzerine ağırlık konamayacak yüklerin önceden tespit edilerek yüklerin zarar görmesinin engellenmesi açısından önemlidir. Ayrıca parsiyel olarak yüklenmiş olan yükün diğer firmaların yükü ile karışmaması için iyi ambalajlanarak düzgün etiketlenmiş olması oldukça büyük önem arz etmektedir.

KOMPLE TAŞIMACILIK
Metin Group , kurucularının ve çalışanlarının yıllarca biriktirmiş olduğu deneyim ile alanında en iyi komple taşımacılık hizmetini vermektedir. Şirket müşterilerine vermiş olduğu tüm taşımacılık hizmetlerinde olduğu gibi bu hizmet kaleminde de güvenli, hızlı ve ekonomik taşımacılık ilkelerini en ön planda tutmaktadır.

Metin Group ‘dan komple taşımacılık konusunda hizmet aldığınız zaman, ürünlerinizin bir yerden bir yere hiçbir durakta durmadan taşınması süratli ve sorunsuz olur.

Komple Taşımacılık Hizmeti Nedir? Hangi Durumlarda Bu Hizmetten Faydalanmak Daha Avantajlı Olur?

Komple Taşımacılık hizmeti dünya genelinde FTL olarak anılmaktadır. Bu kısaltmanın açılımı ise Full Track Load şeklindedir. Türkçe karşılığına baktığımızda ise “bir aracın (kamyon, kamyonet, tır vb.) yük taşıma kapasitesini tam olarak (ağırlık ve/veya hacim) kaplayan yük anlamı karşımıza çıkmaktadır. Adı üstünde, eğer bir taşıma aracını tamamiyle dolduracak bir yük taşıma işleminiz varsa sizin için kullanılması en mantıklı yol komple taşımacılık hizmeti olacaktır.

Bu hizmetin avantajlı olmasının en büyük nedeni ise normal şartlarda parça parça kargo hizmetiyle göndereceğiniz bir yükün, tek seferde ve hiç durmadan gideceği yere taşınmasıdır. Komple taşımacılık hizmetini kullanmak size maliyet, zaman ve hız

AĞIR NAKLİYE HİZMETLERİ
Ağır nakliye taşımacılığı, standart ölçülerin dışında olan yüklerin özel ekipmanlar ve araçlar ile emniyetli ve kısa bir sürede taşınma işlemidir. Bu taşıma hizmeti yükleri bir yerden bir yere götürmekten ibaret değildir. Müşteri talebi doğrultusunda montajlama, depolama ve sigorta hizmetleri ile de desteklenmelidir.

Ağır nakliye taşımacılığını normal nakliye firmaları gerçekleştiremez; çünkü bu taşıma için normalde kullanılan araçlar ve ekipmanlar yeterli değildir. Ağır nakliyat, sadece şehirler arası değil; ülkeler arası taşımacılığı da kapsadığından ülke prosedürleri hakkında bilgi sahibi ve yol analizlerini doğru yapabilen firmalar tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu noktada Metin Group olarak bir adım öne çıkmaktayız.

DEPOLAMA YÖNETİMİ

Gelişen lojistik sektöründe depo ve depolama önemli rol oynamaktadır. Bu nedenle firmamız bu konuda çeşitli yatırımlar yaparak gerekli alt yapı olanakları ile birlikte çeşitli çözümler sunmaktadır.

Amacımız müşteri odaklı çözümle, üretilen ürünün depolanması, paketlenmesi, dağıtılması aşamasında kaliteli, hızlı çözümler sunmak için yaptığımız çalışmalar depo yönetimi konusunda daha iyi hizmet vermemizi sağlamaktadır.

Biz sizlere daha iyi bir çözüm sunmak için varız.

ANTREPO
Erenköy Gümrük Müdürlüğüne bağlı antrepomuz 2000 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Antrepomuz her türlü riske karşı anadolu sigorta tarafından sigortalıdır.

24 saat kamera sistemi, alarm, yangın sistemi, özel güvenlik ile tüm olası riskler garanti altına alınmaktadır, sağlanmaktadır.

Antrepomuz da sıralı raf sistemi, yüksek ayarlı raf sistemi ile ürünlerin niteliklerine göre ayarlanmaktadır.

ALMANYA
Adres: Walker Logistix GmbH Am Hauptbahnhof 14 D
D-63450 Hanau
(Einfahrt über Daimlerstraße)
Telefon: +49 (0) 6181 96910 0-11-21
Eposta: dispo@walker-logistix.com

İTALYA
Adres: EURO CARGO SRL VIA SOCRATE 19/21 22070 CASNATE CON BERNATE (CO)
CEN: 0039/031/811 05 11
Telefon: 0039/031/811 05 14
Fax: 0039/031/811 05 12
Eposta: jacky@eurocargosrl.it

MAİL İLETİŞİM
Yönetim Kurulu Başkanı / Genel Müdür
Metin ÖZKAVCI
metinozkavci@metingroup.com.tr

Satış Pazarlama Departmanı
Tuğba AKÇAY
tugbaakcay@metingroup.com.tr

İthalat Departmanı
Raif GÖKÇE
italya@metingroup.com.tr

Şükriye Çatal DİVRİKLİ
almanya@metingroup.com.tr

İhracat Departmanı
Naim KAŞIKÇI
naimkasikci@metingroup.com.tr

Antrepo Departmanı
Özkan BEGTORAN
antrepo@metingroup.com.tr
ozkanbegtoran@metingroup.com.tr

Gümrük Operasyon Departmanı
Günay AKYOL
gunayakyol@metingroup.com.tr

Finans Muhasebe Departmanı
Nazlı CİĞER
nazliciger@metingroup.com.tr

Filo Operasyon Departmanı
Ersan ÇELİKEL
ersan.celikel@metingroup.com.tr

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.