Vehbi Orakçı

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
7,409 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Beylikdüzü / İstanbul
  • TELEFON: 2 (222) 222 2222
  • FAX: Belirtilmemiş
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://vehbiorakci.com.tr
  • E-POSTA: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:

KİŞİ HAKKINDA

Vehbi Orakçı 1970 yılında Erzurum’un Horasan ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Horasan Yeşilyurt İlköğretim Okulu’nda bitirdikten sonra bulunduğu kasabada Ortaokul olmadığından eğitimine 1,5 yıl ara vermek zorunda kaldı. Dönemin Horasan Kaymakamı Muammer Güler’in desteğiyle ortaöğretimine kaldığı yerden devam etti.

BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞTU

1995 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Harita Mühendisliği bölümünü bitiren Orakçı mezuniyet sonrası Beykent Üniversitesi Uluslararası Politika ve Ekonomi bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı ve ardından Kültür Üniversitesi İnşaat Fakültesi’nde Proje Yönetimi alanında doktorasına başladı.

İŞ ADAMI KİMLİĞİ

1993 yılında üniversite öğrencisi olarak kuruluşunu gerçekleştirdiği Marmara Mühendislik ve Yapı Sanayi Şirketi bünyesinde: inşaat, proje, mühendislik ve gıda ticareti alanlarında önemli faaliyet gösterdi.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÖNEMİ

İş adamı olarak başarılı projelere imza atan Orakçı, daha fazla insana faydalı olabilmek ve başta eğitim alanında olmak üzere hayata dair her alanda hizmet edebilmek için 2004-2009 yıllarında Beylikdüzü İlçe kurucu Belediye Başkanlığı görevini yürüttü. Bu dönemde Beylikdüzü eğitimde altın çağını yaşadı. Türkiye birincisi fen lisesi olmak üzere bölgeye 13 okul kazandırıldı.

GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLİK YAPTI

Çocukluk yıllarında Anadolu’nun ücra köşelerinde çocukların maddi yetersizlikten eğitim hayatına devam edemediğine birinci dereceden şahit olan Orakçı, İstanbul’da da buna benzer bir soruna daha şahit oldu. İşlerinin yoğunluğuna rağmen 8 yıllık eğitim sistemine geçildiği esnada ikamet ettiği Beylikdüzü’nde bulunan Kavaklı Ortaokulu’nda birçok dersin boş geçtiğini gören Orakçı maaşını okula bağışlayarak 1 yıl boyunca öğretmenlik yaptı.

EĞİTİME ADANMIŞ BİR ÖMÜR

2011 yılında toplumun tüm katmanlarına hitap eden bir sorumluluk bilinciyle kurulan AREV Vakfı’nın Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenen Vehbi Orakçı AREV Vakfı ile Türkiye’nin dört bir yanında eğitime muhtaç çocuklara yardım eli uzatmaya devam ediyor. Bu çalışmalardan en özeli ise Orakçı’nın binbir zorlukla okuduğu köyünde yardıma muhtaç çocuklar için yapılan anaokulu, ilkokul ve ortaokul oldu.

EĞİTİM İÇİN YENİ BİR HAMLE: AREV OKULLARI

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı’nda Mustafa Kemal Caddesi Molla Gürani Sok. No:9 Beylikdüzü Kavaklı kampüsünde hizmet vermeye başlayacak AREV Okulları; çeyrek asra yaklaşan birikim ve tecrübesi ile Türkiye’nin aydınlık geleceğine umut olacak. AREV Vakfı aracılığıyla verilen burslar ile her zaman eğitime destek olarak 10.000 metrekare alanda hizmet verecek AREV Okulları, öğrencilere aktivite çeşitliliği sağlayarak onları bilimi, sporu ve sanatı keşfetmeye davet ediyor.

KİŞİ HAKKINDA YORUM YAP

KİŞİ HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.