Yrd. Doç. Dr. Ali TAŞTEKİN /Emekli Albay

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,463 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Ataşehir / İstanbul
  • TELEFON: 1 (111) 111 1111
  • FAX: Belirtilmemiş
  • GSM: Belirtilmemiş
  • WEB SİTESİ: http://
  • E-POSTA: atastekin10@gmail.com
  • SOSYAL MEDYA:

KİŞİ HAKKINDA

10 Kasım 1960 tarihinde, Erzurum- Uzundere ilçesi Dikyar mahallesinde dünyaya gelen Ali TAŞTEKİN, ilk ve ortaokulu Karayazı’da, liseyi Pasinler’de okudu. 1977 yılında Fırat Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde başladığı lisans eğitimini, 1981 yılında Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden tamamladı.
1982 yılında, Eğirdir- Dağ Komando Okulunda 3’üncü olarak bitirdiği Komando kursundan sonra, Ankara- Güvercinlik Jandarma Alay Komutanlığında Yedek Subaylık görevini tamamladı. 1983 yılında Burdur- Bucak Kız Meslek Lisesine Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak atandı. Aynı yıl İzmir Maltepe Askeri Lisesi Komutanlığında öğretmen Teğmen olarak göreve başladı. Türk Silahlı Kuvvetlerinin muhtelif okul ve kurumlarında muvazzaf subay olarak görev yaptı ve 2013 yılında K.K. Lisan Okulu Öğretim Başkanlığı görevinden, Dr. Öğ. Kd. Alb. rütbesinde iken kadrosuzluk nedeniyle emekli oldu.
Yüksek Lisans eğitimini (1991) Ege Üniversitesinin, Doktora’yı (2001) ise Pamukkale Üniversitesinin Sosyal Bilimler Enstitülerinde tamamladı. 2014 yılında başladığı öğretim üyeliği görevini sürdürmektedir. İstanbul Arel Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan yardımcılığı, Arel DİLMER kurucu müdürlüğü ile Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyeliği yapan Taştekin, Farsça ve İngilizce bilmektedir.
Yabancı dil kursu birincilik, Cumhurbaşkanlığı başarı ve TSK Kamp ödülleri ile İdari Hizmet ve Eğitim Öğretim şerit rozetleri sahibi olan Taştekin’in, “Dilde Fikirde İşte Türkçe”, “Örnek İnsan Atatürk” ve “Kur’an’da Dil” adlı kitapları, birçok makalesi, muhtelif dergi ve kitap bölümlerinde yazıları bulunmaktadır.

KİŞİ HAKKINDA YORUM YAP

KİŞİ HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.