TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
1,244 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Necip Fazıl Kısakürek Mah. Ömür Sok. No 26 Kıraç / Esenyurt / İstanbul
  • TELEFON: 0212 689 25 04
  • FAX: 0212 689 25 04
  • GSM: 0212 689 25 04
  • WEB SİTESİ: http://
  • E-POSTA: info@erkon.org
  • SOSYAL MEDYA:

KİŞİ HAKKINDA

ESENYURT ERZURUM DERNEKLER FEDERASYONU BAŞKANI , ERKON BAŞKAN VEKİLİ

Halil İbrahim KARAPINAR
06.07.1977 yılında Erzurum’un Aşkale ilçesinde dünyaya gelen Halil İbrahim KARAPINAR evli ve üç çocuk babasıdır. İlk, orta ve lise eğitimini Erzurum’da tamamladıktan sonra 1998 yılında girmeye hak kazandığı Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 2002 yılında mezun olmuştur.

Mezun olduktan sonra çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra 2006 yılında ARİFOĞLU GRUP YAPI A.Ş olarak kendi firmasını kurmuştur. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren firması İstanbul’un çeşitli yerlerinde en etik projelerde yer almıştır. Hala kendi firması ile işlerine devam etmektedir. Siyasi ve Kültürel çalışmalara 1994 yılında lise eğitime devam ederken Milliyetçi Hareket Partisi okul sorumlusu olarak başlamıştır. sonraki yıllarda 45 bin kişilik üniversite hayatında kampus öğrenci konseyi başkanı olarak devam etmiştir.2004 yılında Ak parti’ye katılmıştır. Ak partinin çeşitli kademelerinde çalıştıktan sonra 2010 yılında ak parti ilçe yönetim kurulu üyeliğine seçilmiştir. 2017 yılında Ak parti ilçe başkan yardımcısı yerel yönetimler birim başkanlığı görevine getirilmiştir.Hala da bu görevi devam etmektedir.

Sivil Toplum Kuruluşları ile 2008 yılında tanışmış olup ilk görevini Haydarhacı Köyü Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı olarak başlamıştır.Bu görevi hala devam etmekte olup,bunun yanında Aşkale Köy Dernekleri Federasyonunda Kurucu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.Daha sonra Esenyurt Erzurumlular Dernek başkanlığına Seçilmiştir.Bunun akabinde Esenyurt Erzurumlular Federasyonunun Kurucu Başkanı olmuştur.STK’larda bu görevi devam ederken Erzurumlular Konfederasyonu(ERKON) kurucular Kurulu üyesi olarak ERKON’nun kuruluşunda yer almıştır.

Bunun yanında BBErzurum sporun süper lige yükselişinde Takımın Yönetim kurulu üyesi olarak çalışmıştır.Halada BBErzurum spor yönetim kurulu üyesidir.

KİŞİ HAKKINDA YORUM YAP

KİŞİ HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.