TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
891 ZİYARETÇİ
  • ADRES: Yukarı Mah. Belediye Cad. Yeğenoğlu İşhanı No: 2/12 Kartal - İstanbul
  • TELEFON: 0 216 473 04 67
  • FAX: 0 216 353 34 58
  • GSM: 0 536 933 44 54
  • WEB SİTESİ: http://kartalgazetesi.com
  • E-POSTA: kenangulerci@gmail.com
  • SOSYAL MEDYA:

KİŞİ HAKKINDA

Kenan Gülerci
GAZETECİ – YAZAR

Özgeçmişi,
Erzurum merkeze bağlı Dumlu’lu bir ailenin çocuğu olarak 1968 yılında dünyaya geldim.
Annem ve Babam…
Hızlı ve onurlu yaşayıp genç yaşta hayata veda eden azimli bir babanın ve genç yaşta dul kalarak, hayatını çocuklarına adayan, sabır abidesi bir annenin oğluyum.
Babam, Dumlu’da çiftçilikle geçimini sağlayan Rahmetli Hüsnü Gülerci’nin iki oğlundan küçüğü olan Dursun Gülerci…
Babam Dursun Gülerci, Dumlu’da çiftçilikle başlayan hayat serüvenine, Erzurum lisesinde aşçılık, Doğu illeri Milli Eğitim müstahdemleri sendikası genel sekreterliği, Almanya’ya işçi olarak uzayan hayat yolculuğu neticesinde, 35 yaşında iken 1974 yılında ani bir rahatsızlık sonucu hayata veda eder.
Annem Yaşar Gülerci’de Uzundere Dikyar ( Üngüzek ) köyünden Dumlu’ya yerleşerek Dumlu ve civar köylere diş çekimi, berberlik hizmeti yaparak evini geçindiren Hacı Berber Ahmet Turan’ın kızıdır.
İlkokulu Dumlu merkez ilkokulunda başlayıp Ömer Duygu ilkokulunda bitirdim. Ortaokulu Şair Nef-i ortaokulunda okudum, Erzurum Endüstri Meslek Lisesi Motor bölümünden 1985 te mezun oldum. Okul yıllarımda hem çıraklık yaparak çalışıp harçlıklarımı çıkardım hemde okudum.
Liseden sonra hemen iş hayatına atıldım. 1985 yılında liseyi bitirdikten sonra, aktif pazarlama ve reklamcılık gibi çeşitli işlerde çalışırken, 1987 yılında kendi işimiz olan İKS Reklam Ajansını Rahmetli Sinan abimle beraber kurduk.
Erzurum’da ve Doğu Anadolu bölgesinde reklamcılık alanında büyük hamleler yapan İKS reklamı yıllarca başarıyla yönettim.
Reklamcılık mesleğini, yayıncılık, medya pazarlamacılığı ile birleştirerek, bugün yerel yayın yapmakta olan gazetelerimizi yayınlayarak gazetecilik yapmaktayım.
2002 yılında Erzurum’dan İstanbul’a yerleştim. Kadıköy Gazetesi’nin yayıncılığını yapmakta olan Sinan abimle yayıncılık hayatına reklamcılıkla beraber devam ettik. 2006 yılında Kartal Haber Gazetesi adıyla kendi gazetemi yayınlamaya başladım.
Sinan abim 2007 yılında ani bir rahatsızlık sonucu Rahmetli olduktan sonra hem Kartal Haber Gazetesi, hemde Kadıköy Gazetesi’ni yayınlamaya devam ediyorum. Bunun yanısıra 2008 yılında da, Erzurum Haber Gazetesi adıyla internet haber sitesi şeklinde bir gazeteyi de imtiyaz sahibi olarak mütevazi boyutta yayınlamaya çalışıyoruz.
Evliyim 1 kız 1 erkek iki çocuk sahibiyim.
Sosyal sorumluluk faaliyeti olarak, Sevgi Mağazası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, Kartal Erzurumlular Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Maltepe Erzurumlular Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği, AYGAD Anadolu Yazarlar Gazeteciler Derneği Üyeliği ve Basın Danışmanlığı yapmaktayım.

KİŞİ HAKKINDA YORUM YAP

KİŞİ HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.